Okolica

Panuje tutaj niewyobrażalna cisza, wzbogacona głosem otaczającej przyrody. Największy skarb, to czyste powietrze, cisza i spokój. Las to raj dla grzybiarzy. Pełno tu czerwcowych kurek, później wszystkich innych odmian grzybów, borowików, podgrzybków, maślaków, jagód, poziomek. Ścieżki i drogi to również raj dla rowerzystów.

Obok domu przepływa rzeczka Pliszka, latem stanowi kolejną odsłonę domu, jest jest właściwie częścią domu, kolejnym jej pokojem. Mieszkające w gospodarstwie koty uzupełniają leśny spokój i odpoczynek. W czasie ognisk można obserwować rozgwieżdżone niebo, jakiego w żadnym innym miejscu nie zobaczysz.

Idąc lasem około 4 kilometrów dochodzi się do wsi Kosobudz, gdzie leży niewyobrażanie czyste jezioro, jest tu leśne kąpielisko, czasem spotkać można nurków którzy fotografują podwodny świat tego uroczego jeziora. Jest tam też leśne pole namiotowe.

Sąsiedzkie miasta to Rzepin i Torzym a także malowniczy Łagów Lubuski. Do stacji kolejowej trzeba dojść, dojechać około 3km, ale najlepiej dotrzeć tu własnym środkiem transportu. Stacja kolejowa Drzewce znajduje się na głównej trasie Warszawa-Berlin.