Okolica

Tutaj największy skarb, to las, czyste powietrze, woda, cisza i spokój. Tu właśnie po to się
przyjeżdża. Po odpoczynek, spędzanie czasu razem, po leżenie na hamakach w sadzie pod okiem starych jabłoni, relaks na pomoście nad brzegiem rzeki Pliszki, reset na tarasie z widokiem na las, przyrodę i niebo, na plecenie wianków z polnych kwiatów, zachwycanie się zapachem czeremchy i kosztowaniem nalewki z jej kwiatów, na kąpiel w kryształowym, kosobudzkim jeziorze Dziarg, do którego leniwym spacerem można dojść w 20 minut. Oprócz śpiewających ptaków możecie spotkać tu sarny i jelenie kiedy podchodzą do wodopoju Pliszki.
Las, to raj dla grzybiarzy. Pełno tu czerwcowych kurek, później wszystkich innych odmian grzybów, jagód i poziomek. Ścieżki i drogi to również raj dla rowerzystów. Rzeka Pliszka, latem stanowi kolejną odsłonę domu, jest właściwie częścią domu, kolejnym jej pokojem. Wyruszając na wędrówkę wzdłuż jej nurtu, można podziwiać niespotykane meandry i zakola. Płynąc kajakiem prawie przez cały czas możemy nie wypływać z lasu, na trasie można podziwiać magiczne rozlewiska, mijając wiele ciekawych miejsc takich Łapinóg, Kokoszka, Bełcze… zastanowić się nad historią którą rzeka widziała.
W czasie ognisk można obserwować gwiazdy, mamy tu rezerwat ciemnego nieba jakiego w
żadnym innym miejscu nie zobaczysz.
Sąsiedzkie miasta to Rzepin i Torzym a także malowniczy Łagów Lubuski. Do stacji kolejowej trzeba dojść, dojechać około 3km, ale najlepiej dotrzeć tu własnym środkiem transportu. Stacja kolejowa Drzewce znajduje się na głównej trasie Warszawa-Berlin.

Więcej:
https://www.facebook.com/kosobudz
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064642361678

Foto: Bogumił Szwunk, Maciej Chwistek, Dorota Szymańska, Marysia Olech